Spór zbiorowy w szpitalu

  • 13.06.2017, 05:00
  • Szymon Burek
Spór zbiorowy w szpitalu
Związki zawodowe reprezentujące grupy nielekarskie pracowników mieleckiego szpitala powiatowego ponownie weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Oficjalne pismo w tej sprawie trafiło już do dyrektora placówki Leszka Kwaśniewskiego.

Takie działanie pracowników szpitala było do przewidzenia. Przypomnijmy, dyrekcja szpitala wypowiedziała porozumienie, które jeszcze w 2015 roku zostało zawarte pomiędzy dyrektorem szpitala a związkami zawodowymi. Na mocy dokumentu pracownicy otrzymali podwyżki, a także gwarancje corocznych negocjacji płac. Już rok po podpisaniu porozumienia były problemy z realizacją postanowień tego dokumentu. Pielęgniarki musiały w sądzie udowadniać, że ustalone podwyżki się im należą i że trzeba je wypłacić wraz z odsetkami. Ostatnio szefowie związków zawodowych pielęgniarek i położnych, a także grup nielekarskich spotkali się z poseł Krystyną Wróblewską z PiS i prosili o interwencję w sprawie mieleckiego szpitala.

Związkowcy uważają, że w obecnym momencie jedynym rozwiązaniem jest odwołanie starosty i z taką prośbą zwrócili się do najwyższych władz partii. Z tego, co udało się nam ustalić, poseł Wróblewska spotkała się ze związkowcami i wysłuchała ich relacji. Poinformowała pielęgniarki, że musi także wysłuchać drugiej strony konfliktu. Z redakcją Korso poseł Wróblewska nie chciała rozmawiać, dlatego nie mamy jej oficjalnego komentarza. - Przedstawiliśmy pani poseł dotychczasowe problematyczne postępowanie starosty w sprawie szpitala, łącznie z ostatnio ujawnioną sprawą zadłużania się w instytucjach parabankowych, co jest ewidentnie powtarzaniem wszelkich złych praktyk z czasów poprzednich rządów, które PiS zawsze krytykowało.

Ponieważ pani poseł Wróblewska ma dokonać stosownych analiz i konsultacji z odpowiednimi władzami partyjnymi, decyzja o rozpoczęciu procedury referendalnej została odłożona do dnia 13 czerwca 2017 roku. Ze swej strony ciągle liczymy, iż trudna do zaakceptowania działalność starosty Tymuły zostanie zakończona jego odwołaniem na podstawie oceny merytorycznej jego działań, a przede wszystkim ewidentnego mijania się z głównymi zapowiedziami przedwyborczymi PiS. Wciąż może to się odbyć bez konieczności uruchamiania procedur referendalnych, które narażą naszą społeczność na zbyteczne eskalowanie i upolitycznianie sporów - powiedziała nam Jolanta Dul, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w mieleckim szpitalu.

Więcej w 24 numerze Korso
 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe