Pięćdziesiątka maturzystów

  • 10.06.2017, 14:30
Pięćdziesiątka maturzystów A. Łysoń
Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu z klasy łacińskiej, którzy zdali maturę w 1967 roku, obchodzili swój jubileusz.

Jubilaci spotkali się 20 maja po raz pierwszy od czasów ukończenia liceum. Najpierw uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w bazylice mniejszej pw. św. Mateusza w Mielcu, w intencji nieżyjących profesorów i kolegów z klasy.

Dyrektor I LO Radosław Kluza wraz z wicedyrektorem Moniką Cisło powitali w szkole jubilatów, wręczając im czerwone róże.

Następnie wszyscy spotkali się w klasie na pokazowej lekcji, na której nastąpiło wzajemne odpytywanie się z zadania domowego pt. 50 lat z życia.

Zjazd maturzystów zakończyło spotkanie towarzyskie w "Zajeździe Anna" w Brzyściu.  Wzruszenie i radość przeplatały się podczas licznych rozmów i wspomnień. Nie zabrakło też tańców przy taktach muzycznych zapewnionych przez przedstawicieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Wśród absolwentów, którzy zjechali się na jubileusz z całej Polski, był Henryk Chołody – pułkownik rezerwy, dr medycyny, który od 2001 roku jest zastępcą komendanta i kierownikiem 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy.

Uczestnicy jubileuszu chętnie spotkali się po 50 latach, tym bardziej że ich rocznik nie miał studniówki ani komersu.

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe