Prezydent odznaczył wójta

  • 10.06.2017, 05:00 (aktualizacja 14.06.2017 00:03)
  • Opr. AŁ
Prezydent odznaczył wójta Krzysztof Sitkowski/KPRP
W Dzień Samorządu Terytorialnego, 29 maja, w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotkał się z zaproszonymi samorządowcami różnych szczebli i wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi był Andrzej Głaz - wójt gminy Tuszów Narodowy. Prezydent zwracając się do samorządowców, mówił: – Dziękuję za waszą służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa i regionu. Dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich.

Prezydent podkreślił też, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej. Oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli tego, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

- Odznaczenie, które otrzymałem od prezydenta RP Andrzeja Dudy jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla mnie, ale dla całej gminnej społeczności, a szczególnie dla tych, którzy ze mną pracują i działają na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny – mówił  Andrzej Głaz. - Z tej okazji pragnę podziękować tym, którzy swoją pracą, dobrym słowem, radą, życzliwością wspierają mój program wytyczony ponad 6 lat temu razem dla wspólnego dobra. Mam tu na myśli zaprzyjaźnionych parlamentarzystów, samorządowców wszystkich szczebli, a szczególnie radnych gminnych, sołtysów, pracowników urzędu gminy i wszystkich mieszkańców gminy Tuszów Narodowy.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe