Mieszkańcy zdani na siebie

  • 8.06.2017, 11:51
  • SzB
Mieszkańcy zdani na siebie SzB
Coraz trudniej o wolne miejsce parkingowe na osiedlu Smoczka, w rejonie ulic Dąbrówki i Zygmuntowskiej. Niestety, nie mamy dobrych informacji - nie jest planowana tam budowa nowych parkingów.

Temat zgłosili nam mieszkańcy osiedla Smoczka, którzy mają duży problem z parkowaniem w godzinach wieczornych. - Wracam z pracy i nie mam gdzie zaparkować, a mieszkam na tym osiedlu. Sytuacja jest dla mnie niezrozumiała. To właśnie tutaj budują się cały czas nowe bloki, a wygląda na to, że o parkingach nikt nie pamięta - komentuje jeden z mieszkańców. Faktycznie, okolice bloków przy ulicach Dąbrówki i Zygmuntowskiej są całkowicie zapełnione przez  parkujące samochody. Niektórzy mieszkańcy radzą sobie z problemem, parkując w miejscach niedozwolonych, np. na chodnikach lub na terenach prywatnych. Niestety, jak wynika z naszych informacji, kierownictwo Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie planuje tam budowy nowych miejsc parkingowych. 

- Ulice Zygmuntowska i Dąbrówki są terenami zarządzanymi przez miasto, dlatego nie możemy tam prowadzić swoich inwestycji. Zdajemy sobie sprawę z problemu, ale nie jesteśmy w stanie stworzyć dodatkowych miejsc parkingowych. Jedyne nowe miejsca powstaną tylko w okolicach nowo budowanych bloków.  Można powiedzieć, że na tym osiedlu każdy teren należący do spółdzielni jest już wykorzystany - powiedziała nam Marta Łoch, wiceprezes zarządu Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wychodzi na to, że w tym rejonie mieszkańcy są zdani tylko na siebie. W ostatnim czasie w okolicach ronda przy ul. Dąbrówki zlikwidowano  "Delikatesy Centrum". Przy sklepie znajduje się duży teren parkingowy, który w obecnym stanie nie jest wykorzystywany. Mieszkańcom, którzy nie mogą znaleźć miejsca parkingowego, póki co  polecamy właśnie tę lokalizację.    
 

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Andrzej
Andrzej 8.06.2017, 16:08
Jestem mieszkancem nowego bloku i mieszkancynze spoldzielczych blokow zajmuja miejsca za ktore zaplacilismy. Jestesmy zmuszeni parkowac pod delikatesami. Tak to juz jest gdzie sprawiedliwosc. Jak maja po dwa auta w mieszkaniunm to miejsc brakuje.

Pozostałe