I Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w… Mielcu

  • 24.05.2017, 10:49 (aktualizacja 24.05.2017 10:52)
  • Szymon Burek
 I Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w… Mielcu
Prawie 20 załóg z całego kraju zgłosiło się na I Podkarpackie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym Mielec 2017. – To więcej niż pierwotnie zakładaliśmy, ale okazało się, że zainteresowanie pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym regionie jest bardzo duże, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw wymaganiom środowiska ratowniczego – mówi Paweł Pazdan, dyrektor mieleckiego pogotowia ratunkowego.

Impreza odbędzie się pod patronem honorowym Marszałka Województwa, Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Powiatu Mieleckiego. Mistrzostwa w ratownictwie medycznym, które od wielu lat odbywają się na terenie całego kraju są okazją do podniesienia i sprawdzenia kwalifikacji zawodowych ratowników medycznych. – Nasi zawodnicy startowali w różnych zakątkach kraju, ale nigdy nasze województwo nie było gospodarzem takiego wydarzenia. Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego zaproponował mistrzostwa w Mielcu a my, ze względu na fakt, że to impreza bardzo wartościowa, zdecydowaliśmy się być prekursorami na naszym terenie – opowiada Paweł Pazdan.
   

Początkowo mistrzostwa, które będą się odbywać od 21 do 23 czerwca, zaplanowane były na 15 załóg, ale od pierwszego dnia przyjmowania zgłoszeń, napływały one bardzo licznie z całej Polski. Gdy miejsca się skończyły, zapadła decyzja, by dać szanse kolejnym chętnym, tym bardziej, że zawody stanowią eliminacje do mistrzostw Polski. – Ale nawet teraz mamy listę rezerwową, co pokazuje, że jednak ratownicy z całego kraju są naprawdę ciekawi Podkarpacia, chcą zobaczyć teren, posłuchać, jakie mamy lokalne wyzwania, pomysły. A my się bardzo cieszymy i mamy nadzieję, że nasze konkurencje, które będą się odbywać m.in. na lotnisku, na Starówce, Górce Cyranowskiej, w podmieleckich lasach, okażą się wciągające i widowiskowe tak dla przybyłych, jak i dla widzów – mówi Wojciech Idzior, kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego przy mieleckiej stacji pogotowia. Dodaje, że sił (poza oficjalną kwalifikacją) spróbuje również ekipa z Mielca.


   - Mistrzostwa w ratownictwie medycznym są szczególnym rodzajem testu. Ratownicy działają w sytuacjach zainscenizowanych, które w jakimś zakresie oddają realne życie, ale czasem są celowo komplikowane medycznie, prawnie czy też technicznie. Generalnie sprawdzają wiedzę nie tylko medyczną, ale również z zakresu procedur ratowniczych, umiejętność szybkiej koncentracji, działania w stresie, współpracy ratowników w zespole i z innymi służbami – mówi lek. Wojciech Burkot, zastępca dyrektora ds. medycznych. 

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Romi
Romi 24.05.2017, 20:26
Czy to jeszcze wysoka samoocena, czy już samouwielbienie ?

Pozostałe