Dlaczego w Mielcu zapomniano o rocznicy zakończenia II wojny światowej?

  • 16.05.2017, 05:10 (aktualizacja 15.05.2017 23:15)
  • SzB
Dlaczego w Mielcu zapomniano o rocznicy zakończenia II wojny światowej?
W zeszłym tygodniu, 8 maja, władze miasta i powiatu nie uczciły rocznicy zakończenia II wojny światowej. Te uroczystości co roku odbywały się przy pomniku poświęconym pamięci żołnierzy Wojska Polskiego poległym za Ojczyznę, który znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3.

Wojewódzkie uroczystości zakończenia II wojny światowej w Europie odbyły się w Rzeszowie  przy pomniku Gen. Władysława  Sikorskiego. Przygotowano uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa i 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. W uroczystości udział wzięli posłowie Halina Szydełko i Wojciech Buczak, członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar, a także wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko. Dlaczego zatem w Mielcu o tej rocznicy zapomniano? W 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej przy tablicach poświęconych żołnierzom Wojska Polskiego wiązankę kwiatów złożyli tylko przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień. Przez pewien czas organizacją obchodów zajmowała się Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych. Naturalne wydaje się, że takie obchody powinien organizować starosta we współpracy z prezydentem miasta. - Mamy w starostwie wydane zarządzenie, w którym są zapisane święta, jakie obchodzimy. Zakończenia wojny nie ujęliśmy w naszym grafiku, dlatego że wtedy ta wojna się nie zakończyła. Ta wojna nadal trwała, ale już w inny sposób. Dziwię się, że inne służby nie zajęły się tym tematem, np. samorząd miejski - powiedział nam starosta Zbigniew Tymuła. Podobne pytanie zadaliśmy w magistracie, ale na chwilę obecną nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

takijeden
takijeden 16.05.2017, 19:01
co za bzdury, staroście się to poprostu nie opłacało więc nie było, wstyd panie starosto zwłaszcza, że otacza się samymi z "gęby" tylko wielkimi krzewicielami patriotyzmu
Poezja jest wieczna
Poezja jest wieczna 16.05.2017, 08:40
Słyszę szum nocnych nalotów.
Płyną nad miastem. To nie samoloty.
Płyną zburzone kościoły,
Ogrody zmienione w cmentarze,
Ruiny, gruzy, zwaliska,
Ulice i domy znajome z dziecinnych lat,
Traugutta i świętokrzyska,
Niecała i Nowy świat.
I płynie miasto na skrzydłach sławy,
I spada kamieniem na serce. Do dna.
Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy.
Niech trwa!

Antoni Słonimski

Pozostałe