Mieleckie sukcesy

  • 13.05.2017, 11:39
  • Opr. AŁ
Mieleckie sukcesy ZST w Mielcu
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odnieśli sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach.

Obydwaj musieli rywalizować z uczniami z całej Polski. Poradzili sobie doskonale.

"Elektryczny" Patryk Ludwikowski
Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Patryk Ludwikowski, został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Olimpiadę rozpoczynało 110 zawodników z 44 szkół z całego kraju. Rywalizowali oni w 6 grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatyki medycznej, teleinformatycznej i informatycznej.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, w kategorii tematycznej informatyka, reprezentował uczeń drugiej klasy technikum informatycznego, Patryk Ludwikowski, pod opieką nauczycielki Eleny Skowron. Patryk musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami, uczestnicząc w etapie praktycznym oraz wykonując zadania wykraczające poza podstawę programową technikum. Mając trudnych przeciwników, głównie młodzież z czwartych klas, Patryk poradził sobie doskonale i uzyskał tytuł finalisty.

Udział w olimpiadzie rozwija wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą techniczną i podnosi poziomu kształcenia zawodowego. Uczestnictwo w zawodach upowszechnia kulturę techniczną oraz prowadzi do poznania nowych trendów i rozwiązań technicznych, a także zachęca uczniów do dalszego kształcenia na poziomie akademickim.

Finał XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej odbył się w Bieruniu, a jej organizatorem była Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Laureaci i finaliści olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu AGH przyjmowani są na studia z pominięciem warunków rekrutacji.

"Medialny" Dominik Zboch
Uczeń klasy 3AI Dominik Zboch, pod opieką nauczycielki Eleny Skowron, brał udział w finałowym etapie Polskiej Olimpiady Medialnej w Warszawie i został finalistą.

Fundacja Nowe Media, wspólnie z partnerami naukowymi, Uniwersytetem SWPS i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których interesuje skuteczne komunikowanie, dobrze czują się na lekcjach humanistycznych i informatyce, są obeznani z zasadami wystąpień publicznych i prowadzenia dyskusji, a przy tym fascynują się mediami społecznościowymi.

Olimpiada rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Ponad 600 chętnych uczniów z całego kraju rozwiązywało testy komputerowe na temat przewodni olimpiady: Polska w mediach, media w Polsce. Z ZST w Mielcu startowało dziesięć osób. Osiem przeszło do ćwierćfinału i w siedzibie I LO w Rzeszowie im. ks. Stanisława Konarskiego rozwiązywało zadania otwarte i zamknięte pod nadzorem przedstawiciela Komitetu Głównego Olimpiady. Do następnego etapu z ZST w Mielcu i całego Podkarpacia przeszedł tylko Dominik, lokując się przed finałem na wysokiej, trzynastej pozycji w rankingu ogólnopolskim.

W rozgrywkach finałowych, rywalizując z młodzieżą z całego kraju, Dominik musiał się obronić przed komisją konkursową i uczestniczyć w debacie oksfordzkiej. Uczeń poradził sobie perfekcyjnie i uzyskał tytuł finalisty.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe