[AUDIO] Historia tej parafii jest bardzo bogata!

  • 12.05.2017, 09:07 (aktualizacja 12.05.2017 10:06)
  • Szymon Burek
[AUDIO] Historia tej parafii jest bardzo bogata! S. Burek
Historycy, naukowcy dzielili się swoją wiedzą na temat historii parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. - Równo 70 lat temu w Mielcu na Osiedlu lub jak to się wtedy mówiło "na blokach" wybudowano parafię MBNP, było to dokładnie 8 maja 1947 roku - powiedział J. Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu.

Klub Inteligencji Katolickiej w Mielec, parafia MBNP i Muzeum Regionalne zorganizowało w czwartek 11 maja specjalną konferencję naukową poświęconą historii parafii, która powstała na osiedlu robotniczym. Referaty przygotowali pracownicy naukowi Muzeum, a także zaproszeni goście m. in. ks. prof. Janusz Królikowski, rektor wydziału teologicznego UPJP2 w Tarnowie.

 

Naukowcy mówili m. in o fenomenie ks. Henryka Arczewskiego pierwszego proboszcza parafii, który ich zdaniem miał ogromny wpływ na zorganizowanie duszpasterstwa w trudnych czasach historycznych. Konferencja poprzedziła główne uroczystości jubileuszowe, które odbędą się  już w niedzielę 14 maja o godz 11 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.  

Posłuchaj wypowiedzi Józefa Witka, autora Encyklopedii Mielca na temat ks. Kazimierza Czesaka, obecnego proboszcza:

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe