[FOTO] Maturalna gorączka

  • 9.05.2017, 09:42 (aktualizacja 09.05.2017 12:05)
  • Arkadiusz Łysoń
[FOTO] Maturalna gorączka A. Łysoń
Maj to miesiąc, na który z wielką obawą czekają maturzyści. W tym roku te najważniejsze w ich życiu egzaminy rozpoczęły się 4 maja maturą pisemną z języka polskiego. 5 maja maturzyści zdawali matematykę, a 8 maja – język obcy.

W tym roku w powiecie mieleckim do matury przystąpiło prawie tysiąc absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Na wyniki będą jednak musieli poczekać aż do końca czerwca i dopiero wtedy dowiemy się, jak wypadł tegoroczny egzamin.

W roku ubiegłym maturę zdało u nas 87% wszystkich absolwentów. Lepiej było w liceach, gdzie zdawalność  wyniosła 90%, trochę grzej w technikach - gdzie odsetek ten wyniósł 82%.

- Nie spodziewaliśmy się tak łatwego egzaminu z języka polskiego - twierdzili uczniowie mieleckiego ZSB. - Z lektur mieliśmy chyba tylko jedno pytanie o "Wesele". Nie były to pytania trudne, jak się spodziewaliśmy. Jedno, badające wiedzę ogólną, dotyczyło czytania ze zrozumieniem. Był tekst i 7 pytań do tekstu, więc nie sprawiało to większych trudności, wszystko było podane w materiale, wystarczyło tylko uważnie czytać.

- Na razie matury przebiegają sprawnie i spokojnie, nie ma najmniejszych zakłóceń – informował w piątek dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisław Starzyk. -Wszyscy, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu, przyszli. Myślę, że trzeba życzyć im szczęścia, żeby wyniki były jak najlepsze – dodał dyrektor.

Egzaminy maturalne potrwają do 24 maja, a ogólnopolskie wyniki matury Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi dopiero 30 czerwca 2017 r.

Życzymy powodzenia!

Więcej w najnowszym 19 numerze Korso.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe