Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom

  • 8.05.2017, 11:57
  • SzB
Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom B. Burghardt
W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Padwi Narodowej odbyły się XIX Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Jak co roku chętnych nie brakowało.

Gmina Padew Narodowa po raz kolejny podjęła się roli gospodarza ważnego wydarzenia z działalności statutowej Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mielcu. Turniej Wiedzy Pożarniczej każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej z całego powiatu mieleckiego. Poprzez uczestnictwo w tym konkursie młodzi ludzie zyskują cenną wiedzę w zakresie przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru. Tego typu przedsięwzięcia motywują ich dodatkowo do rozwijania własnych zainteresowań związanych z ruchem strażackim, co często skutkuje wstępowaniem w szeregi młodzieżowych drużyn pożarniczych czy też rozpoczynaniem służby w OSP. W tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięło udział 43 uczestników, w tym: 17 z I grupy wiekowej (szkoły podstawowe), 18 z II grupy wiekowej (gimnazja), 8 z III grupy wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne).
 
Nie tylko uczniowie
Oprócz uczestników, w uroczystym Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" brali udział również opiekunowie, rodzice oraz liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: mł. bryg. Andrzej Marczenia – z-ca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Stanisław Rączka – komendant powiatowy PSP w Mielcu, Zbigniew Tymuła – starosta powiatu mieleckiego, Dawid Uzar- radny Rady Powiatu Mieleckiego, Robert Pluta – wójt gminy Padew Narodowa, Anna Wiącek – sekretarz gminy Padew Narodowa, Piotr Kędzior – komendant gminny Związku OSP RP w Padwi Narodowej, Jan Mucha i Eugeniusz Ryba - wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu, Magdalena Bednarz – sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu, prezesi zarządów gminnych i komendanci gminni OSP. Zgodnie z regulaminem OTWP rywalizacja dzieci i młodzieży odbywała się w dwóch etapach: I etap obejmował część pisemną, drugi to etap ustny. W I części eliminacji uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych. Spośród każdej grupy wyłoniono trzech najlepszych zawodników, którzy przystąpili do etapu ustnego. Dodatkową atrakcją i w pewnym sensie nagrodą pocieszenia dla uczestników, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu Turnieju, była zorganizowana wycieczka do zamku w Baranowie Sandomierskim. Tegoroczne eliminacje wojewódzkie OTWP odbędą się 19 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. I. Łukasiewicza w Krośnie.
 
Laureaci
Podczas etapu ustnego w każdej kategorii wiekowej komisja rozstrzygnęła kolejność zajmowanych miejsc. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
 
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
Jan Wanatowicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu
Magdalena Lasek – Szkoła Podstawowa w Przecławiu
Emilia Głaz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Padwi Narodowej
 
II grupa wiekowa – (gimnazja):
Aleksandra Malczyńska – Zespół Szkół w Przecławiu
Piotr Koceniak – Gimnazjum nr 2 w Mielcu
Zuzanna Helowicz – OSP Przecław
 
III grupa wiekowa – (szkoły ponadgimnazjalne):
Karolina Strzelczyk – OSP Podole
Mateusz Nycek – OSP Gliny Małe
Alicja Trzpis – OSP Gliny Wielkie

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe