To już 20 lat klubu "Wrzos"

  • 5.05.2017, 15:57
  • SzB
To już 20 lat klubu SDK
Klub Seniora "Wrzos", działający przy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ma już 20 lat. W ostatnią sobotę, 22 kwietnia, odbyła się uroczysta gala, która podsumowała dotychczasowe działania.

To najmłodszy klub seniora występujący w strukturach Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu. Jego przewodnicząca, Władysława Cegielska, podczas uroczystości 20-lecia krótko przybliżyła historię "Wrzosu". Opowiedziała o tym, jakie były początki, jak wyglądały pierwsze spotkania klubowe i liczne wycieczki po zakątkach naszego kraju. Klub "Wrzos" słynie szczególnie z rozwiniętego wolontariatu.  Współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami z naszego miasta. Seniorzy występują również na miejskich czy osiedlowych festynach, jak też prezentują swoją twórczość w Rzeszowie. "Wrzos" to młody wiekiem, ale bardzo prężnie działający klub. Były okresy, kiedy w jego strukturach było ponad 60 członków. 

Podczas uroczystości głos zabrali: Marta Łoch - wiceprezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Agata Ćwięka - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu, proboszcz z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu - Stanisław Składzień, Grażyna Ciepiela - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 16 w Mielcu, Stanisława Rzeźnik i Wacław Świerczyński reprezentujący Mielecką Radę Seniorów, w której  prężnie działają dwie członkinie "Wrzosu": Władysława Cegielska i Elżbieta Pitroff. Gorące życzenia popłynęły również od przedstawicieli pozostałych klubów działających w strukturach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, od pań przewodniczących: Marii Madej z "Pogodnej Jesieni" i Marii Świątek ze "Złotej Jesieni". Pierwszy z wymienionych klubów w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 25. rocznicy powstania, a drugi w listopadzie bieżącego roku świętować będzie 45. rocznicę powstania. 

Na końcu gorące życzenia złożyła Ewelina Sieroń, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu i pierwsza opiekunka "Wrzosu". Część oficjalna zakończyła się pięknym występem artystycznym w wykonaniu jubilatów, do którego to występu przygotował seniorów obecny na uroczystości Maciej Kulpa, wieloletni opiekun "Wrzosu". W wykonaniu chóru zebrani usłyszeli kilka pięknych, skocznych piosenek. Były również dwie piękne piosenki wykonane przez duety: państwa Kokoszków oraz  Elżbietę Pitroff z Maciejem Kulpą.

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe