Jest dofinansowanie na bibliotekę

  • 5.05.2017, 11:58 (aktualizacja 24.05.2017 22:22)
  • SzB
Jest dofinansowanie na bibliotekę
Bardzo pozytywną informację przekazał na ostatniej sesji rady miasta prezydent Daniel Kozdęba. Magistrat otrzymał dofinansowanie około 6 mln złotych na modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

Dofinansowanie przyznano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Przypomnijmy, całkowity koszt  modernizacji biblioteki miejskiej będzie wynosił ok. 21 mln złotych. - Cieszę się, że udało się nam pozyskać to dofinansowanie. Dziękuję marszałkowi województwa Władysławowi Ortylowi. Kiedy omawialiśmy ten temat, marszałek przyczynił się do zwiększenia dofinansowania - powiedział na środowej sesji prezydent Daniel Kozdęba. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej to jedna z największych tegorocznych inwestycji budowlanych realizowanych w ramach tegorocznego budżetu Mielca. Jest to też jedna z największych inwestycji w infrastrukturę kulturalną. Po remoncie miasto zyska nowoczesną bazę, w której będzie nie tylko biblioteka, ale także kawiarnia, sale konferencyjne i warsztatowe, a także nowa miejska galeria. Prace budowlane mają ruszyć już niedługo. Pracownicy biblioteki już teraz pracują nad przenosinami księgozbioru. Część książek zostanie przeniesiona do lokali w Gimnazjum nr 1 w Mielcu, a część do Samorządowego Centrum Kultury.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe