[FOTO, FILMY] Perełka naszej ziemi

  • 24.04.2017, 19:34 (aktualizacja 24.04.2017 19:50)
  • ms
[FOTO, FILMY] Perełka naszej ziemi ms
- Jesteście perełką tej ziemi. Zachowajcie tę naszą ludową tożsamość i o niej pamiętajcie. Należy ją rozwijać i pielęgnować - powiedział Włodzimierz Wawrzkiewicz, sekretarz gminy, podczas wielkiego jubileuszu Kapeli Ludowej Wadowiacy.

20 lat wspólnego muzykowania, wspólnego pielęgnowania tradycji ludowej. Dwie dekady istnienia jednej wielkiej wadowickiej rodziny, która dba o kulturę, która jest chlubą nie tylko gminy, ale i powiatu. Jubileusz Kapela Ludowa Wadowiacy świętowała w minioną sobotę, 22 kwietnia. - Ma on ogromne znaczenie dla gminy Wadowice Górne, dla Samorządowego Ośrodka i Rekreacji, dla kapeli oraz dla kultury całego naszego regionu, bo bogactwem każdego narodu jest jego kultura i tradycja - powiedziała Zofia Midura, dyrektor domu kultury i śpiewaczka w kapeli.

Kapela od samego początku mocno identyfikuje się z tradycjami religijnymi, dlatego jej święto rozpoczęto od mszy świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Jacek Naleźny. O oprawę muzyczną zadbała oczywiście kapela. Dalsza część uroczystości to wspólne spotkanie w SOKiR. Zofia Midura przedstawiła bogatą historię zespołu, następnie podziękowała przyjaciołom i sponsorom, bez których kapela nie mogłaby się rozwijać. Każdy otrzymał upominki od zespołu, w tym wydaną specjalnie na tę okazję książeczkę na jego temat.

"Sto lat" dla Wadowiaków:

 

Ciąg dalszy w 17 wydaniu Tygodnika Regionalnego Korso.

ms

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe