Wiosna i Wielkanoc w fotografii

  • 23.04.2017, 16:00
  • SzB
Wiosna i Wielkanoc w fotografii R. Trojnacki
Seniorzy podsumowali kolejny cykl swoich zajęć artystycznych. Sekcja fotograficzna Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowała nową wystawę. Tym razem fotografowie seniorzy zrobili zdjęcia na temat wiosny i świąt wielkanocnych.

Kolejna wystawa członków MUTW w Mielcu odbyła się 7 kwietnia. Seniorzy w ciągu ostatnich tygodni pracowali nad zdjęciami dokumentującymi zmiany, które w obecnym czasie dokonują się w przyrodzie. Dodatkowym tematem, jaki podjęli, to przygotowania do świąt wielkanocnych. Wystawę zorganizowała sekcja fotograficzna z udziałem członków sekcji malarsko-rękodzielniczej pod kierunkiem opiekunki obu grup, Grażyny Pieróg-Kotlarz. Wyeksponowane na sztalugach fotografie związane z wiosną zadziwiały swoim pięknem z ogrodów, lasów i pól. Pejzaże pokazały uroki tej pory roku, a kwiaty cieszyły oczy, choć tylko na fotografii. Nie brakowało też wiosennych zwierząt. Uchwycone na zdjęciach elementy wiosenne dały radość i pozytywnie wpłynęły tak na wykonawców, jak i zwiedzających wystawę. Nastrój wiosenny i świąteczny podkreśliły obrazy tematyczne - haftowane, malowane olejnymi i akrylowymi farbami na płótnie i szkle. Mówiąc słowami zwiedzających, odnaleźć można było również małe arcydzieła. Były to wykonane przez członków sekcji malarsko-rękodzielniczej elementy dekoracyjne: wielkanocne pisanki, koszyczki, serwetki, podkładki, klosze i kwiaty. Ozdoby zostały wyprodukowane różnymi metodami: szydełkiem, metodą decoupage, qullingu, z papieru. Misternie wykonane, cieszyły się dużym zainteresowaniem u oglądających. Podobnie jak na poprzedniej wystawie wisienką na torcie okazało się drzewko z ozdobami, tym razem wykonanymi metodą origami w postaci motyli, liści i ptaków. Prace wystawili: Anna Basak (malarstwo,rękodzieło), Halina Chojecka (fotografia), Jan Dziewit (fotografia), Krystyna Podpłomyk-Januszewska (fotografia, malarstwo, rękodzieło), Kazimierz Mrozik (fotografia), Teresa Niedzielska (fotografia, malarstwo), Grażyna Kotlarz-Pieróg (fotografia, malarstwo, rękodzieło), Wanda Róg (fotografia), Roman Rzeźnik (fotografia), Ewa Sablik (fotografia).

SzB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe