"Elektryczne" fryzury

  • 10.04.2017, 05:17
  • Opr. AŁ
ZS w Mielcu
Pod hasłem "Fryzury czerwonego dywanu" rozegrał się finał czwartej edycji Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. Sylwia Gwóźdź - uczennica Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu została wyróżniona.

Sylwia rywalizowała z najlepszymi fryzjerami z południa Polski. Finał konkursu odbył się 15 marca w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnym w Trzcianie. W zmaganiach wzięło udział 28 uczniów z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Reprezentantce mieleckiego Zespołu Szkół, którą do konkursu przygotowała nauczycielka Iwona Żola, udało się zdobyć wyróżnienie.

Konkurs rozwija wśród młodzieży zainteresowania fryzjerskie, popularyzuje i pogłębia wiedzę fryzjerską oraz ukazuje walory pracy fryzjera, jako formy działalności artystycznej. Spotkanie zwieńczono profesjonalną sesją zdjęciową, która upamiętniła najlepsze, stworzone przez finalistów "fryzury czerwonego dywanu".

W programie konkursu znalazła się również konferencja dla nauczycieli, prowadzona przez Zuzannę Sumerską, autorkę podręczników do przedmiotów zawodowych w technikum usług fryzjerskich.

Opr. AŁ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe