Wreszcie! Szpital z dyrektorem ds. lecznictwa

  • 23.03.2017, 05:00
  • ms
Wreszcie! Szpital z dyrektorem ds. lecznictwa M. Świetlińska
Od 1 września 2016 roku Szpital Powiatowy w Mielcu funkcjonował bez dyrektora ds. medycznych. Stało się tak po głośnej rezygnacji Andrzeja Gardiana. 14 marca poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora.

Jak mówi ustawa o działalności leczniczej, w szpitalu, którym zarządza dyrektor niebędący lekarzem, funkcję zastępcy ds. medycznych musi pełnić doświadczony lekarz. Tak było w przypadku, gdy szefem mieleckiej placówki był Leszek Kołacz. Ale nie było tak wówczas, gdy obowiązki dyrektora pełniła Ewa Korpanty i teraz - kiedy dyrektorem jest bankowiec z doświadczenia – Leszek Kwaśniewski. Dopiero 13 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mielcu pojawiło się ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy.

15 lat Gardiana
Przypomnijmy. Końcówką ubiegłego roku były dyrektor finansowy szpitala, Zbigniew Torbus, informował nas, że praktycznie w tym samym czasie, co konkursy na stanowisko dyrektora, powinny się odbyć konkursy na stanowisko zastępcy ds. lecznictwa. - Jest to obowiązek ustawowy, taki sam jak dla dyrektora szpitala. Tutaj jednak odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu jest dyrektor. Szpital od 1 września 2016 roku funkcjonuje bez dyrektora ds. lecznictwa – przekazał nam Torbus. Przypomnieć należy, że jeszcze w maju 2016 roku Andrzej Gardian, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa, lekarz chorób wewnętrznych i nefrolog, złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Pełnił ją od 2001 roku. W opinii byłej dyrekcji cieszył się uznaniem i sympatią. Mocno angażował się w rozwój szpitala. Kiedy był prawą ręką Kołacza, w lecznicy powstały: stacja dializ, oddziały: ortopedyczno-urazowy, urologiczny, rehabilitacyjny - ogólnoustrojowy i udarowy, reumatyczny, chirurgii jednego dnia - okulistyka, zaćma, hematologiczny, a także szpitalny oddział ratunkowy. Dbał o rozwój nowoczesnych technologii – za jego czasów w szpitalu pojawił się tomograf, rezonans czy audiograf. Doktor Gardian nadal pracuje w Szpitalu Powiatowym w Mielcu.

Więcej w 12 numerze Korso

ms
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe