Posłanka w mieleckim szpitalu

  • 22.03.2017, 11:57
  • Szymon Burek
Posłanka w mieleckim szpitalu SzB
Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią starosty Zbigniewa Tymuły, posłanka Józefa Hrynkiewicz, członkini Sejmowej Komisji Zdrowia, w ostatnią środę, 15 marca, odwiedziła mielecki szpital.

To była wizyta robocza. W całym kraju trwają przygotowania do wprowadzenia ustawy o tzw. Sieci szpitali. Rząd chce zmienić system finansowania świadczeń udzielanych przez szpitale. W zeszłym tygodniu starosta mielecki spotkał się z posłanką Hrynkiewicz podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia. Wtedy udało się zaprosić prof. Hrynkiewicz do Mielca. - Jestem zadowolony ze spotkania. W moim odczuciu było ono bardzo konkretne i merytoryczne – podkreśla starosta Tymuła, dodając, że znaczna część rozmów z posłanką poświęcona została Szpitalowi Powiatowemu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. – Omówiliśmy zarówno aktualnie toczące się wokół lecznicy sprawy, jak i możliwości jej rozwoju po wejściu w życie reformy służby zdrowia czy planowane do realizacji duże inwestycje, których szczegółów jeszcze zdradzić nie mogę – wylicza włodarz powiatu.

„Problemy szpitala w Mielcu nie są wyjątkowe”
Profesor Hrynkiewicz podczas wizyty w Mielcu odwiedziła szpital będący przedmiotem rozmów, a także spotkała się z jego dyrektorem – Leszkiem Kwaśniewskim oraz z przedstawicielami załogi lecznicy. Warto dodać, że Józefa Hrynkiewicz jest posłem reprezentującym także powiat mielecki w sejmie. - Jesteśmy dokładnie na kilka dni przed wprowadzeniem nowej ustawy. Chcę dowiedzieć się, jak do zmian przygotowany jest mielecki szpital. Zbieram informacje z Mielca, a także z placówek na całym Podkarpaciu - powiedziała nam posłanka. Mielecki szpital na mapie Podkarpacia co roku wyróżnia się jako ten, który zdobywa najlepsze pozycje w rankingach, ale z drugiej strony placówka boryka się z ogromnym zadłużeniem. - Poznałam szczegóły dotyczące zadłużenia lecznicy. To zadłużenie jest zbliżone do tych, które obserwuję w podobnych szpitalach w całym kraju. Jest to duży szpital z wieloma oddziałami, który ma dobrą opinię – podkreśla posłanka Hrynkiewicz.

Więcej w 12 numerze Korso

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe