Dziś początek dużej konferencji edukacyjnej w Mielcu

  • 17.03.2017, 11:22
Dziś początek dużej konferencji edukacyjnej w Mielcu MM
"Rozwojowy kontekst wczesnoszkolnej edukacji informatycznej" - to tytuł konferencji naukowej, która dziś rozpoczyna się w Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii w Mielcu. Dyrektorzy szkół podstawowych, dyrektorzy organów prowadzących szkoły, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele informatyki zastanawiają jak uatrakcyjnić lekcje informatyki dla najmłodszych.

Dziś od godz. 12.30 w Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, ul. Wojska Polskiego 2B rozpocznie się wojewódzka konferencja „Rozwojowy kontekst wczesnoszkolnej edukacji informatycznej”. Organizatorami konferencji są: Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe Polskiej Akademii Nauk, oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, który objął patronat nad konferencją.

- W tym miejscu chcę jedynie wskazać na korzyści wprowadzenie nauki programowania od najmłodszych lat. Do podstawowych zadań szkoły, czyli alfabetyzacji uczniów w zakresie CZYTANIA, PISNANIA i RACHOWANIA, dołącza dzisiaj kolejna dyspozycja, jaką jest NAUKA PROGRAMOWANIA. W naszym rozumieniu programowanie, to przede wszystkim rozwijanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, to także taki dobór środków dydaktycznych i metod pracy z uczniami, aby rozwijać w nich aktywność do działania - powiedział nam Zdzisław Nowakowski, współorganizator konferencji. 

Na niższych etapach edukacyjnych programowanie powinno być realizowane przez gry i zabawy – niekoniecznie w wykorzystaniem narzędzi elektronicznych. Na konferencji naukowcy będą się starali się przekonać jej uczestników, że programować można w każdym wieku i może to być zajęcie nie tylko kształcące, ale także bardzo pasjonujące.

Szczegółowy plan konferencji można znaleźć tutaj.       

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------