Szpital wreszcie ma dyrektora ds. lecznictwa

  • 16.03.2017, 21:19 (aktualizacja 16.03.2017 22:02)
  • Opr. redakcja
Szpital wreszcie ma dyrektora ds. lecznictwa pixabay.com
Wioletta Graniczka wygrała konkurs na dyrektora ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Mielcu. Funkcję obejmie początkiem przyszłego miesiąca.

- Konkurs na stanowisko dyrektora ds. medycznych rozstrzygnął się we wtorek, 14 marca – informuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiej lecznicy. Jak dodaje, jego zastępczyni odpowiedzialna m.in. za nadzór i koordynowanie działalności szpitala w zakresie realizacji świadczeń opieki zdrowotnej, pracę rozpocznie w poniedziałek, 3 kwietnia.

Wioletta Graniczka urodziła się w 1975 roku. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Kształcąc się na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, zdobyła dwa tytuły specjalisty: specjalisty chorób wewnętrznych oraz specjalisty chorób Płuc. Ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UMCS z zakresu zarządzania systemem ochrony zdrowia.

Zawodowo od początku swojej kariery związana jest z mieleckim szpitalem. – Obecnie, jako starszy asystent w Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc pełni funkcję zastępcy ordynatora tego oddziału. Pracuje również w Poradni Specjalistycznej Gruźlicy i Chorób Płuc – wylicza Leszek Kwaśniewski.

Wioletta Graniczka należy do wielu towarzystw lekarskich: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, a także ESC – European Respiratory Society.

Przypomnieć należy, że szpital miesiącami pozostawał bez dyrektora ds. medycznych. Jeszcze w maju 2016 roku Andrzej Gardian, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa, złożył rezygnację z pracy. - Zgodnie z art.49 ust.1 ustawy o działalności leczniczej – w podmiocie leczniczym przeprowadza się konkurs na stanowisko zastępcy kierownika (dyrektora) w przypadku, gdy kierownik (dyrektor) nie jest lekarzem (a tak jest w przypadku szpitala w Mielcu) - informował nas były dyrektor finansowy szpitala, Zbigniew Torbus, dodając, że praktycznie w tym samym czasie, co konkursy na stanowisko dyrektora, powinny się odbyć konkursy na stanowisko zastęcy ds. lecznictwa. - Jest to obowiązek ustawowy, taki sam jak dla dyrektora szpitala. Tutaj jednak odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu jest dyrektor. Szpital od 1 września 2016 roku funkcjonuje bez dyrektora ds. lecznictwa - przekazał nam końcówką ubiegłego roku były dyrektor finansowy lecznicy.

 

 

Opr. redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe