Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli

  • 7.02.2017, 05:02
  • SzB
Mieszkańcy Smoczki nie zawiedli SzB
Trzecie już z kolei spotkanie mieszkańców z prezydentem Danielem Kozdębą odbyło się w ostatni wtorek, 31 stycznia. To była długa, trzygodzinna dyskusja o tym, co wydarzyło się w mieście i co warto jeszcze poprawić. Prawdopodobnie następne spotkanie odbędzie się 16 lutego. Szczegóły opublikujemy w następnym numerze Korso.

Jak już wcześniej pisaliśmy, w styczniu ruszyła seria spotkań konsultacyjnych prezydenta Daniela Kozdęby i jego urzędników z mieszkańcami osiedli. W ostatni wtorek w hali Szkoły Podstawowej nr 11 prezydent spotkał się z grupą mieszańców z osiedli Smoczka i Dziubków. Zebrani wysłuchali prezentacji na temat działalności mieleckiego magistratu. Mieszkańcy najczęściej pytali o stan badań nad czystością powietrza. Wiele osób pytało o możliwość przeprowadzenia remontów osiedlowych dróg. Zebranych interesowały także ogólnomiejskie inwestycje. 

Jeden z mieszkańców poddał w wątpliwość rozpoczęcie modernizacji miejskiej biblioteki publicznej, która - jak wyliczają specjaliści - pochłonie ponad 20 mln złotych. Prezydent przypomniał, że to właśnie biblioteka ma najwyższy wskaźnik frekwencji ze wszystkich instytucji kultury i że warto inwestować miejskie pieniądze w tę instytucję. 

Daniel Kozdęba dodał także, że biblioteka po remoncie zyska wiele funkcji. Będzie centrum multimedialnym, a także miejscem do organizacji różnych konferencji. Mieszkańcy osiedla Dziubków pytali o możliwość wymiany pieców domowych na takie, które są przyjazne dla środowiska. Pracownicy magistratu przypomnieli, że miasto przyłączyło się do programu dofinansowań realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

Wszelkie informacje dotyczące takich działań są udzielane na bieżąco w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Wszystkie wnioski i pytania mieszkańców były spisywane. Urzędnicy na zlecenie prezydenta odpowiadają na wszystkie pytania. Odpowiedzi wysyłają listownie do zainteresowanych.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------