Maszerowali dla godności

  • 18.05.2016, 14:55 (aktualizacja 20.05.2016 15:00)
  • Monika Piątek
Maszerowali dla godności Monika Piątek
Setki mieszkańców powiatu mieleckiego wzięło udział w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową. Ten odbył się w Mielcu w środę, 18 maja.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną był trzecią tego typu imprezą organizowaną na terenie naszego miasta, w której udział wzięło ok. 800 osób. Były to przede wszystkim osoby z upośledzeniem umysłowym oraz ich rodziny, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, a także przedstawiciele władz miasta Mielca, powiatu mieleckiego, województwa podkarpackiego, zaproszonych gmin oraz organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Impreza rozpoczęła się zbiórką o godzinie 9.10 przed II Liceum Ogólnokształcącym. Przemarz przeszedł w okolice Urzędu Miejskiego w Mielcu, później zaś – ulicami miasta – dotarł do Placu Armii Krajowej. Tam wypuszczono do nieba symbolizujące godność baloniki, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, a także zaprezentowano szereg talentów artystycznych. Muzycznie akompaniowała wydarzeniu Orkiestra Dęta z Dobrynina.

Monika Piątek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe