I na poważnie, i z humorem – czyli o sukcesie Jasełek Samorządowych

  • 23.01.2017, 14:23 (aktualizacja 08.02.2017 20:00)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
I na poważnie, i z humorem – czyli o sukcesie Jasełek Samorządowych Starostwo Powiatowe
W sobotę, 18 stycznia, odbyła się premiera jasełek pod nazwą „Szopka Bardzo Noworoczna”. W spektaklu udział wzięło 30 aktorów-amatorów związanych na co dzień z lokalnymi samorządami.

Akcja jasełek, zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez mielczanina Pawła Wołosa, rozegrała się na dworcu kolejowym. Pojawiający się na scenie aktorzy co rusz obnażali bolączki doskwierające lokalnemu społeczeństwu. – Realia mieleckiego życia przemycone zostały jednak w ciekawy, nienachalny sposób. Całość spektaklu utrzymana była w humorystycznym, dowcipnym tonie. Myślę, że ani aktorzy, ani panie reżyserki, nie spodziewały się, że całość wypadnie tak dobrze -  mówi wicestarosta Maria Napieracz, jedna występujących w spektaklu. 

Łącznie w jasełkach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły zagrało 33 aktorów-amatorów. Byli pośród nich pracownicy starostwa powiatowego i urzędu miejskiego, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pogotowia, policjanci, strażacy i leśnicy. Swoje role ćwiczyli przez ostatnie dwa miesiące. – Niestety, na próbach nie było widać tego, że spektakl trwał będzie tylko pół godziny. Postaramy się, aby nasz kolejny występ wydłużyć poprzez celebrację niektórych kwestii czy wplecenie do spektaklu kolęd i pastorałek – dodaje wicestarosta. 

Druga odsłona Jasełek Samorządowych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Dla Was” i Samorządowy Dom Kultury w Mielcu, zaplanowana została na wtorek, 31 stycznia, na godzinę 18. Podobnie jak i na premierze, w SCK pojawią się wówczas wolontariusze komitetu społecznego „Razem dla SOSW w Mielcu”. Będą zbierać środki na zestaw do terapii „RSA Biofeedback” dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Królowej Jadwigi. 

Darmowe bilety na wtorkowy spektakl odebrać można z kasy Kina Galaktyka. 

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------