Zajmujesz się przemysłem drzewnym? Zapłacisz więcej!

  • 10.12.2016, 05:01
  • SzB
Zajmujesz się przemysłem drzewnym? Zapłacisz więcej! Pixabay.com
Podczas ostatniej sesji rady miasta 28 listopada radni ustalili maksymalną stawkę podatku dla firm, które na terenie Mielca prowadzą działalność w zakresie produkcji płyt fornirowych i płyt wykonywanych na bazie drewna.

Radni przyjęli maksymalną wysokość stawki podatku od nieruchomości dla firm prowadzących działalność produkcyjną na bazie drewna. Od nowego roku stawka dla gruntów firm związanych z przemysłem drzewnym będzie wynosić 89 gr od 1 m2. To stawka maksymalna, którą dopuszczają przepisy. - Zaplanowaliśmy skutek finansowy około 420 tys. złotych rocznie. W skali roku może nie jest to duża kwota, ale w perspektywie kilku lat do miejskiej kasy wpłynie ponad 1 mln złotych. Radni pytali się nas, dlaczego właśnie taki podatek wprowadzamy. Działania na rzecz ochrony środowiska kosztują. Potrzebujemy dodatkowych środków na prowadzenia analiz zarówno powietrza, jak i wód gruntowych - powiedział nam Jan Myśliwiec, pierwszy wiceprezydent Mielca.

SzB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------