Korso - Tygodnik Regionalny | Mielec

Poniedziałek
Mar 30
    Imieniny obchodzą: Amelia, Aniela, Częstobor
Rozmiar tekstu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Advertisement
Start arrow TELEGRAM KORSO arrow Nowe informacje arrow Podpowiemy dla kogo 1 % podatku
Podpowiemy dla kogo 1 % podatku Drukuj Poleć znajomemu
13.04.2012.
Dobiega końca termin rozliczeń z Urzędem Skarbowym, w których można uwzględnić, dla kogo przekażemy nasz 1 procent podatku. Od 8 lat ubiegają się o  niego fundacje i stowarzyszenia działające w ramach pożytku publicznego. Od początku roku informowaliśmy na łamach Korso, komu można przekazać procent dobra w formie darowizny uwzględnianej w PIT. Przypominamy o tych osobach z Mielca i powiatu, które  zbierają w ten sposób pieniądze na swoje leczenie.

Adrian Kardyś ma osiem lat, od urodzenia ma autyzm, jest chory na padaczkę, a niedawno zdiagnozowano u niego nadczynność tarczycy i początki astmy. Los nie oszczędza mu cierpienia. W sierpniu 2011 roku w wypadku samochodowym zginęła jego mama Anna, która byładla niego  najważniejszą osobą w życiu.
Chłopcem opiekuje się Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Siedlisko Pokoleń”, 39-322 Rzemień 49, KRS : 0000337413, z dopiskiem „Pomocna dłoń dla Adriana Kardysia”.

Dominik Szrom z Mielca w ubiegłym roku otrzymał od ludzi dobrej woli w sumie 7 tys. zł. Te pieniądze pomogły mu w rehabilitacji, a jest jej poddawany od 18 lat. Dzisiaj Dominik ma 36 lat, a od 1994 roku, po wypadku samochodowym, jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim.
Fundacja „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, a w informacjach dodatkowych należy wpisać: Dominik Szrom 4323 .

Paweł Harpula dziś ma 32 lata i z powodu uszkodzenia kręgosłupa wymaga ciągłej rehabilitacji. W 2009 roku życie Pawła zmieniło bieg. Z młodego ojca, przed którym stało wiele wyzwań, po poważnym urazie kręgosłupa stał się sparaliżowanym człowiekiem, który potrzebuje ciągłej opieki.  Paweł musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Pieniądze, jakie otrzymał w ubiegłym roku z tytułu 1 procentu, trochę odciążyły budżet rodzinny, a była to kwota 15 tys. zł.
Fundacja „Zielony liść”, nr KRS 00000 52 038, a w informacjach dodatkowych należy wpisać „na leczenie i rehabilitację Pawła Harpuli”

Kacper teraz ma 12 lat. Jednak kiedy urodził się jako wcześniak, w 28 tygodniu, ważył  zaledwie 1190g. Jako noworodek przeszedł wylew wewnątrzczaszkowy do ośrodkowego układu nerwowego (tzw. wylewy dokomorowe ) oraz niedotlenienie mózgu. Konsekwencją tego jest porażenie mózgowe czterokończynowe, a długi pobyt w inkubatorze i wysokie stężenie tlenu spowodowało odwarstwienie siatkówki (retinopatia wcześniacza V stopnia - utrata wzroku). Później padła jeszcze jedna diagnoza – epilepsja.
Rejonowe Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Mielcu Nr KRS – 0000278724,  w informacjach dodatkowych należy wpisać „dla Kacperka”.

Ewa Rokitowska z Mielca w tym roku skończy 15 lat.  Przedwcześnie urodzona, w 27 tygodniu ciąży, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce ze wzmożonym napięciem czterokończynowym oraz padaczkę lekooporną. Ewa od samego początku swojego życia jest rehabilitowana. Niestety, turnusy rehabilitacyjne, zbawienne dla jej organizmu, są drogie, w granicach od 3 do 13 tys. zł. Teraz głównym celem rodziny Ewy jest zorganizowanie dla niej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, psychologicznej oraz pedagogicznej.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” nr KRS: 0000037904, w informacjach dodatkowych należy wpisać: Rokitowska Ewa (10033).

Patrycja Więch ma trzy latka i białaczkę. Można jej pomóc w walce z chorobą, przekazując 1 procent swojego podatku, uwzględniając to podczas rozliczenia z urzędem skarbowym.
Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak nr KRS0000117587, w informacjach dodatkowych należy wpisać „Na leczenie i rehabilitację Patrycji Więch”

Kubuś Jagusztyn z Siedleszczan ma 3,5 roku, od dziewiątego miesiąca życia choruje na nowotwór splotu naczyniówkowego. Do tego ma uszkodzony centralny układ nerwowy. Chłopiec wymaga stałej opieki i kosztownego leczenia.
 nr KRS Fundacji: 0000037904, w polu informacje uzupełniające należy wpisać: 11479 Jagusztyn Jakub.

Ariadna Lis z Przecławia ma 5 lat i od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę - mukowiscydozę, która wyniszcza organizm. Dzięki apelom o pomoc i po artykułach, jakie zamieszczaliśmy w Korso, udało się już zakupić dla dziewczynki specjalną kamizelkę do rehabilitacji. Jednak nadal musi przechodzić badania i zażywać leki, które nie są tanie.
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą nr KRS: 0000064892, w polu informacje uzupełniające należy wpisać:na leczenie ARIADNY LIS

Paweł Szkutnicki pochodzący z Mielca od 11 lat cierpi na jeszcze niezdiagnozowaną chorobę, która zaatakowała go, kiedy miał 14 lat. Od tego czasu jest przykuty do wózka. Po wielu konsultacjach w różnych klinikach, w 2009 roku zalecono mu ciągłą rehabilitację w specjalistycznej przychodni w Krakowie. W ubiegłym roku z 1 proc. podatku, jaki podatnicy przekazali na rzecz Pawła Szkutnickiego, udało się zebrać 27 tys. zł, a to wystarczyło na około 5 miesięcy leczenia.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, nr KRS 00000 37 904 , w polu informacje uzupełniające należy wpisać: Paweł Tadeusz Szkutnicki.

Kasia Tabor z Przecławia ma 18 lat, a kiedy miała 6 lat, zachorowała na nowotwór. Szansą na wyzdrowienie lub choćby poprawę jej stanu zdrowia jest wyjazd do specjalistycznej kliniki onkologicznej w Niemczech. 70-dniowa kuracja kosztuje ok. 80 tysięcy euro (ok. 335 tysięcy złotych
Fundacja Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” dla dzieci leczonych w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego nr KRS 0000225443, w polu informacje uzupełniające należy wpisać: „Dla Kasi Tabor”

Julia Kolbusz z Błonia koło Przecławia niebawem skończy 9 lat, cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Nie słyszy. Miesięczny przybliżony koszt zakupu leków, rehabilitacji to około 1,5 tys. zł. Julka niedługo będzie też potrzebowała nowego pionizatora. Rodzice muszą też wykonać podjazd dla wózka, ponieważ dziewczynka rozwija się i jest coraz cięższa, a codzienne wnoszenie jej po schodach do domu staje się trudniejszym zadaniem.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”KRS: 0000037904 w polu informacje uzupełniające należy wpisać: na leczenie i rehabilitację Julii Kolbusz. Numer podopiecznego: 8302
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Popularne

Ostatnio komentowane

Karta nic niewarta?
dokladnie tak!!!! wole kilka miejsc postojowy...
Więcej...

Pacjenci będą czekać na rehabi...
po co płacimy te składki na niby leczenie j...
Więcej...

Jak wyszliśmyna solidarności ś...
Chciałbym zauważyć, że posegregowane śmieci z...
Więcej...

Zanieczyszczają zgodnie z praw...
To co zrobiono z moim rodzinnym miastem jest ...
Więcej...

Powietrze na cenzurowanym
Mieszkam od 3 lat ok. 6km. od tej przeklętej ...
Więcej...

Ekolodzy wstrzymali wycinkę dr...
Ekolodzy lepiej wezcie się za walke z truciec...
Więcej...

TELEGRAM KORSO

 Z siekierą na narty
W sumie 20 osób z woj. mazowieckiego oraz podkarpackiego, podejrzewanych o udział w tzw. ustawce zatrzymali 22 lutego policjanci. 9 z nich to mielczanie. więcej

 Śmiertelne potrącenie pieszej w Chorzelowie
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 23 lutego w Chorzelowie w powiecie mieleckim. Kierowca poloneza potrącił kobietę. Piesza w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Droga relacji Mielec - Baranów Sandomierski była zablokowana. więcej

 Sesja Rady Miasta
26 lutego o godz. 12 w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta.więcej

 Korwin-Mikke w Mielcu
Janusz Korwin-Mikke znowu przyjeżdża do Mielca. 25 lutego (środa) o godz. 13.30 zaplanowano spotkanie z nim w siedzibie Kirkham Motorsports. więcej

 Mielec miastem przyszłości
W rankingu polskich miast przyszłości 2015/2016 przygotowanym przez fDi Intelligence, ośrodka inwestycji zagranicznych brytyjskiego dziennika ekonomicznego Financial Times, Mielec został wyróżniony aż trzykrotnie. więcej

 Historyczny budżet w Mielcu
Po raz pierwszy w historii budżet miasta Mielca przekroczył 200 milionów złotych. Wydatki magistratu mają wynieść 213,6 mln. więcej

Starcie starostów

Tak emocjonującej sesji (30 stycznia) nie było w powiecie mieleckim od ostatnich ośmiu lat. Zbigniewowi Tymule, nowemu staroście powiatu, dostało się od Andrzeja Chrabąszcza, jego poprzednika, a także od Marka Paprockiego i Michała Deptuły. Czyli całej powiatowej opozycji. A poszło m.in. o dług, którym nowy starosta straszy mieszkańców. więcej