Autor: | Zdjęcie: Emanuel Grzegorczyk-Zając

Liga Centralna: Dreszczowiec w Kielcach. Handball Stal Mielec wygrywa po rzutach karnych - Zdjęcie główne

Handball Stal Mielec | foto Emanuel Grzegorczyk-Zając

Sport Szczypiorniści Handball Stali Mielec przywieźli punkty z Kielc, gdzie po serii rzutów karnych ograli miejscowy SMS ZPRP.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. Kielczanie szybko wywalczyli sobie przewagę dwóch bramek i konsekwentnie ją strzegli. Mimo starań mieleckich szczypiornistów zdołali oni zmniejszyć ją jedynie o jedną bramkę i na przerwę zeszli z wynikiem 17:16 na korzyść SMS ZPRP I Kielce.

Po powrocie na halę sytuacja uległa zmianie. Tym razem to zawodnicy Handball Stali Mielec ruszyli na rywali i skutecznie wykorzystywali tworzone przez siebie akcję. Wystarczyło kilka minut, by na tablicy rezultat widniał wynik 19:18 dla mielczan. I chociaż zabrakło naprawdę niewiele, by mielczanie dowieźli korzystny rezultat, to jednak w samej końcówce zabrakło im zapału i kielczanie zdołali wyrównać stan meczu. Było 29:29 i potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze z Podkarpacia. W następnej kolejce mieleccy szczypiorniści zagrają u siebie z AKPR AZS AWF Biała Podlaska.

SMS ZPRP I Kielce - Handball Stal Mielec 29:29 k 2:4 (17:16)

SMS ZPRP I Kielce: Kacper Aksamit, Dawid Bujok, Filip Burzyński, Dawid Cacak, Daniel Drożdż, Jacek Fajfer, Andrzej Korus, Jakub Luksa, Piotr Mielczarski, Marcin Pepliński, Maksym Popielecki, Mikołaj Rodak, Szymon Wywrot, Adrian Cichoń, Łukasz Pilz

Handball Stal Mielec: Nikodem Błażejewski, Dawid Dekarz, Mateusz Kaźmierczak, Mikołaj Kotliński, Paweł Napierała, Łukasz Nowak, Daniel Osmola, Karol Przychodzeń, Dawid Ruhnke, Bartosz Sarnowski, Bartosz Smoliński, Filip Stefani, Szymon Światłowski, Dzianis Valyntsau, Janko Kustudic, Kacper Sobczyk