Korso - Tygodnik Regionalny | Mielec

Piątek
Maj 18
    Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Alicja
Rozmiar tekstu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Advertisement
Start arrow Publicystyka arrow Wspomnienia arrow Siostrzany klan Miss Mielca
Siostrzany klan Miss Mielca Drukuj Poleć znajomemu
29.12.2011.
Image
Kiedy Larysa zdobyła tytuł Miss Mielca 2007, Bernadetta miała 16 lat. Po 4 latach postanowiła spróbować tej samej przygody, którą za namową rodziców przeżyła jej starsza siostra. Zdobyła tytuł I Wicemiss Mielca 2011. Teraz obie siostry Zielińskie wspominają czas wzajemnego dopingowania się.

Larysę do udziału w konkursie Miss Mielca namawiali brat, siostry i rodzice. - Byłam wtedy bardzo wyluzowana i nie liczyłam na żaden sukces. Zawsze lepiej się miło zaskoczyć niż rozczarować. Po udziale w Miss Mielca otwierały się przede mną kolejne drzwi do modelingu. To było bardzo miłe – wspomina Larysa.

Najpierw Larysa ...
Po wygranej w Miss Mielca Larysa mogła automatycznie startować w Miss Polonia Podkarpacia. Postanowiła, że będzie robiła wszystko, aby dobrze się zaprezentować. Poczuła większą pewność siebie i wystartowała w konkursie. To był jej kolejny sukces. Zdobyła tytuły Miss Czytelników Echa Dnia oraz I Wicemiss Podkarpacia. Larysa zgłosiła się także do konkursu Foto Models Poland, ale odbywał się on równolegle z Miss Polonia Podkarpacia i musiała dokonać wyboru.
- Kiedy dowiedziałam się, że tytuł I Wicemiss daje mi możliwość udziału w dalszych eliminacjach Miss Polonia, to pojechałam na casting do półfinału w Łodzi i wystartowałam w finale 2007 – dodaje.
W Foto Models Poland spróbowała swoich sił rok później i dostała się do finału, który odbył się na Riwierze Tureckiej. - Faaajnie było – przypomina z uśmiechem. - W 2008 roku chciałam też wziąć udział w konkursie Miss Polski. Przeszłam kolejne etapy i dostałam się do finału, ale w końcu zrezygnowałam, bo dostałam pracę. Stanęłam przed dylematem wyboru. Postawiłam na pracę – dodaje.

Z Miss od lat
Larysa wspomina, że przez pewien czas wraz z Patrycją Cyganowską, I Wicemiss Mielca 2007 i Miss Mielca 2008, niemal co tydzień jeździła do Warszawy na pokazy mody i różne eventy, na które zapraszała je agencja Maxima Models. - Najmilej wspominam zgrupowania z dziewczynami przed wszystkimi konkursami. Po pierwsze jest to świetna zabawa, można poznać dużo nowych osób, a tym samym zdobyć większe doświadczenie, nauczyć się czegoś nowego i rozpocząć karierę modelki –  stwierdza.
Przypomina, że swoją przygodę z Miss Mielca zaczęła na dużo wcześniej przed założeniem korony najpiękniejszej mielczanki. Występowała bowiem w zespołach tanecznych, które uświetniały kolejne gale. - Jako nastolatki z dziewczynami z zespołu bardzo przeżywałyśmy momenty wręczania tytułów i korony. Mogę powiedzieć, że nawet trochę zazdrościłyśmy poszczególnym miss i też między sobą zastanawiałyśmy się, czy któraś z nas kiedyś wystartuje w tym konkursie – powiedziała Miss Mielca 2007.

... później Bernadetta
Kiedy Larysa wystartowała w Miss Mielca, to Bernadetta towarzyszyła jej za kulisami. Dumna z siostry trzymała kciuki i dodawała otuchy. Tym samym w 2011 roku zrewanżowała się Larysa.
- Przychodziła często na próby i zwracała mi uwagę, nad czym jeszcze powinnam popracować, a podczas gali była cały czas ze mną – wspomina Bernadetta, I Wicemiss Mielca 2011.
Do udziału w konkursie Berandettę zapisała młodsza siostra Sybilla. Wtedy czuła, że nie ma odwrotu i postanowiła wziąć udział w Miss Mielca, chociaż jej pewność siebie wcale przez to nie wzrosła. Cały czas była przekonana, że nie dorówna Larysie. Teraz z perspektywy czasu udział w konkursie uważa za świetną przygodę i poleca go wszystkim dziewczynom, które tylko mają predyspozycje do zostania modelką.
- Chyba bardziej się stresowałam występami Larysy niż swoimi – dodaje.
Bernadetta z gali finałowej Miss wspomina moment, jak w czasie ogłaszania wyników kątem oka zobaczyła za kulisami Larysę trzymającą przy twarzy kciuki i kiwającą głową z wyrazem twarzy mówiącym „tak, na pewno osiągniesz sukces”.

Siostrzane tytuły
Bernadetta zakwalifikowała się także do półfinału Look of the Year, ale już na przykładzie Larysy wiedziała, że nie da rady wystartować zarówno w tym konkursie, jak i Miss Polonia Podkarpacia. Zdecydowała się na wojewódzki konkurs. Casting do Miss Polonia Podkarpacia odbył się w dniu jej 20 urodzin, a więc miłym prezentem było dostanie się do finału. Bernadetta zdobyła dwa tytuły. Jeden - Miss Osobowości - był przyznawany przez kandydatki. - Dla mnie ogromnym zaskoczeniem było, że wszystkie dziewczyny zagłosowały na mnie. To podobno nigdy wcześniej się nie zdarzyło – mówi. Kolejny tytuł to ten sam, który zdobyła Larysa – I Wicemiss. Automatycznie po tych wyborach dostała się do castingu Miss Polonia, ale niestety tam już się jej nie powiodło..

Rodzinne kibicowanie
Od 2007 roku rodzina Zielińskich co roku przychodzi na finał Miss Mielca. Czy jeszcze będzie wspierać swoją kolejną członkinię, teraz 16-letnią Sybillę? - Sybilla zawsze mówiła, że jej nie trzeba będzie namawiać do udziału w konkursie, że ona sama się zgłosi. Ale im bardziej prawdopodobne staje się to, że może wystartować, traci pewność siebie – mówią z uśmiechem Larysa i Bernadetta.
One same już doskonale wiedzą, czym jest konkurs Miss Mielca, jak wyglądają przygotowania, sama gala i jak atrakcyjne zdobywa się nagrody. Każda informacja, jaka przez te lata pojawiła się w prasie na ich temat, znajduje się w specjalnym rodzinnym archiwum. -  To dla nas bardzo miłe wspomnienia, które chcemy zachować jak najdłużej – puentują.
  ab

Udział sióstr w wyborach Miss Mielca nie zdarza się zbyt często, chociaż oczywiście są wyjątki. Poza siostrami Zielińskimi, w 2010 roku w konkursie uczestniczyły bliźniaczki Adriana i Daria Kubik.


Odsłon: 1332

  Komentuj

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, które mogą zablokować witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczeń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłać zawartości prawdopodobnie wpisałeś zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:



Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

TELEGRAM KORSO

Budzyński i Armia

Tego nie możesz przegapić! Spotkanie z Tomkiem Budzyńskim odbędzie się dzisiaj (18.05) o godz. 18.00 w Klubie Muzycznym STUDIO przy ulicy Pułaskiego 2A, Artysta jest liderem zespołu muzycznego Armia. więcej

PZL wyprodukuje struktury lotnicze odrzutowca

PZL Mielec, będąca częścią Sikorsky Aircraft, podpisała kontrakt z amerykańskim producentem samolotów. więcej

Uwaga! Utrudnienia na ul. Kościuszki

W związku z prowadzoną przebudową ulicy Kościuszki, wykonawca prac informuje o utrudnieniach, jakie nastąpią w najbliższych dniach. więcej

Będziemy mieć strefę kibica

W Mielcu powstanie tzw. strefa kibica. Wspólne oglądanie meczów na ogromnym leadowym ekranie będzie się odbywać w miejscu sezonowego lodowisko.  więcej