Korso - Tygodnik Regionalny | Mielec

Sobota
Lis 01
    Imieniny obchodzą: Andrzej, Konradyn, Konradyna
Rozmiar tekstu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start arrow Publicystyka arrow O tym się mówi arrow Balaton znów otwarty. Zmiany w Rzemieniu
Balaton znów otwarty. Zmiany w Rzemieniu Drukuj Poleć znajomemu
22.07.2010.
Image
W weekend wznowiło działalność kąpielisko Balaton w Wojkowie. Tymczasem w Rzemieniu użytkowane przez wędkarzy stawy nr 4 i 5  będą miały nowego właściciela.

Przez ponad dwa tygodnie Balaton - znane i lubiane miejsce odpoczynku nie tylko przez mieszkańców gminy, ale także powiatu mieleckiego oraz tarnobrzeskiego, należące do padewskiej Spółdzielni Kółek Rolniczych było zamknięte. Miało to związek ze śmiercią Zdzisława Tyńca, człowieka instytucji, który przez ponad 30 lat zarządzał SKR-em w Padwi Narodowej. Znany był również z działalności samorządowej. W latach 1994-98 był radnym gminy, a ostatnio zasiadał w Radzie Powiatu.

Bez sprzedaży, bez dzierżawy
Po jego śmierci kąpielisko, które w czerwcu zdążyło już zainaugurować tegoroczną działalność, zamknięto. Wraz z tą decyzją pojawiły się pogłoski, iż Balaton może zostać sprzedany lub wydzierżawiony prywatnym inwestorom. - Na dzisiaj takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Balaton jest naszą własnością – mówi Marian Rzeźnik, który od kilku dni pełni obowiązki prezesa padewskiego SKR-u. Sprawy Spółdzielni nie są mu obce, bowiem w przeszłości pracował w niej przez 27 lat. Swego czasu był kierownikiem bazy usługowej i wiceprezesem.
Balaton wznowił działalność i już w weekend amatorzy pływania i opalania skorzystali z ponownego otwarcia. - Kąpielisko pozostanie niestrzeżone i na razie nie będziemy organizować dyskotek. Tak jak do tej pory będzie działał punkt gastronomiczny – dodaje prezes Rzeźnik.
Kąpielisko jest czynne codziennie od godz. 9 do 19.

Image
Po nowemu w Rzemieniu
W najbliższym czasie nastąpią zmiany własnościowe w Gospodarstwie Rolno - Turystycznym w Rzemieniu. Użytkowane do tej pory przez wędkarzy stawy nr 4 i 5 wraz z terenem przyległym będą miały nowego właściciela, jednak wędkować na nich będzie można nadal. Częściowej zmianie ulegnie jedynie dostęp do wody od strony dotychczasowego parkingu, który zostanie wyłączony z ogólnego użytkowania. Wędkarze przyjeżdżający na ryby będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe na wprost stawu nr 4 (po lewej stronie przed zakrętem) oraz wyznaczony parking na wprost dyżurki.
Najprawdopodobniej pod koniec wakacji będzie można już poinformować o konkretnych zamierzeniach nowego właściciela. Obecnie trwają jeszcze rozmowy handlowe. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że nowa spółka chce uporządkować teren wokół dwóch stawów i podnieść standard całego terenu. Jest to kompleksowy projekt. Staw 4 i 5 znajduje się po prawej stronie, przed głównym kąpieliskiem, nad którym w wakacje ochłody szukają mieszkańcy okolicznych miejscowości. Kilka lat temu gmina Przecław miała udziały w terenach rekreacyjnych w Rzemieniu, ale teraz są one w 100 procentach własnością prywatną. Gmina remontuje drogę do granic ośrodka. Najprawdopodobniej w jej pobliżu wytyczone zostaną działki do sprzedania.       

ap, kb


Odsłon: 4249

  Komentuj

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, które mogą zablokować witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczeń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłać zawartości prawdopodobnie wpisałeś zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

TELEGRAM KORSO

Pikieta pod szpitalem
Podczas gdy około 100 pracowników szpitala pikietowało żądając podwyżek, samorządowcy i dyrekcja szpitala otwierała nowy budynek pogotowia (24 października).więcej

 Po co nam rodzina
Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład „Po co nam rodzina?”. Wygłosi go Krystian Kratiuk, redaktor pisma „Polonia Christiana”.więcej

 Tydzień mediacji
Jeszcze do 17 października trwa "Tydzień Mediacji", w mieleckiej Prokuraturze Rejonowej.więcej

Poznaj wszystkich kandydatów

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej listy wszystkich kandydatów do rad. więcej