Korso - Tygodnik Regionalny | Mielec

Piątek
Maj 18
    Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Alicja
Rozmiar tekstu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Advertisement
Start arrow Opinie arrow Sygnały czytelników arrow Ciemna i nierówna
Ciemna i nierówna Drukuj Poleć znajomemu
07.12.2011.
Ulica boczna od ul. Wolności, następna po ul. Nowej, jadąc od Smoczki jest pełna dziur i nierówności.

- Wystosowaliśmy pismo do prezydenta z prośbą, żeby te doły zostały wyrównane, chociażby jakimiś odpadkami po innych remontach dróg. Niestety, pismo pozostało bez odzewu. W czasie prac na ul. Gołębiej próbowaliśmy też interweniować u Tadeusza Siemka, naczelnika wydziału inżynierii miejskiej. Obiecał, że po zakończeniu robót droga zostanie wyrównana. Prace się skończyły, ale nikt się nie pojawił – mówi mieszkanka jednego z domów. W końcu jeden z mieszkańców nawiózł popiołu z kotłowni i trochę zasypał istniejące doły. Niestety, część drogi prowadząca do działek nadal jest w fatalnym stanie. Siemek skierował nas do Jacka Krzyżewskiego, który zajmuje się drogami w naszym mieście. - Udamy się na miejsce i zobaczymy, co możemy zrobić w tej sprawie – stwierdził. - Ja nie otrzymywałem żadnych sygnałów od mieszkańców – dodaje.

Egipskie ciemności
Mieszkańcy mają dodatkowo problem z wiecznie psującą się latarnią. Była ona już naprawiana, lecz za każdym razem po kilku dniach gaśnie i światła znowu nie ma. – Nie jest to droga główna, gdzie brak jednej latarni nie ma większego znaczenia. Jest to droga boczna, w której robi się bardzo ciemno, kiedy ona nie świeci – opowiada kobieta. Ponieważ już kilka razy pisałam o zepsutych latarniach, wiem, że najlepiej w takim przypadku zadzwonić pod numer 175845941 i zgłosić awarię. Najlepiej, żeby to zrobili sami mieszkańcy, gdyż mogą oni dokładnie wytłumaczyć problem i miejsce lokalizacji lampy. Latarnie przy głównych ulicach są kontrolowane raz na jakiś czas, niestety, te w bocznych uliczkach, rzadziej. Dlatego o ewentualnych awariach zawsze trzeba komunikować pracownikom zakładu energetycznego. - Nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkiego. Dlatego tak ważna jest współpraca mieszkańców. Każde zgłoszenie o zaistniałych uszkodzeniach, brakach w oświetleniu będzie sprawdzone, a ewentualna usterka usunięta – poinformował nas już kiedyś pracownik elektrowni. A my jeszcze raz przypominamy państwu, że większość spraw najlepiej i najszybciej załatwić, informując ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za daną sprawę.     
    at
Odsłon: 530

  Komentuj

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, które mogą zablokować witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczeń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłać zawartości prawdopodobnie wpisałeś zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:



Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

TELEGRAM KORSO

Budzyński i Armia

Tego nie możesz przegapić! Spotkanie z Tomkiem Budzyńskim odbędzie się dzisiaj (18.05) o godz. 18.00 w Klubie Muzycznym STUDIO przy ulicy Pułaskiego 2A, Artysta jest liderem zespołu muzycznego Armia. więcej

PZL wyprodukuje struktury lotnicze odrzutowca

PZL Mielec, będąca częścią Sikorsky Aircraft, podpisała kontrakt z amerykańskim producentem samolotów. więcej

Uwaga! Utrudnienia na ul. Kościuszki

W związku z prowadzoną przebudową ulicy Kościuszki, wykonawca prac informuje o utrudnieniach, jakie nastąpią w najbliższych dniach. więcej

Będziemy mieć strefę kibica

W Mielcu powstanie tzw. strefa kibica. Wspólne oglądanie meczów na ogromnym leadowym ekranie będzie się odbywać w miejscu sezonowego lodowisko.  więcej