"Słońce, odezwij się, na Boga"

  • 15.02.2017, 08:29
  • msk
fot. pixabay.com
W dobie internetu i telefonów komórkowych możemy dowiedzieć się niemal wszystkiego: Co nas jutro czeka? Kto nas kocha? Czy wygramy w lotto? Możemy nawet otrzymać zwycięskie liczby. Wystarczy jeden SMS.

Wróżki, ankieterzy i różnego rodzaju spece od marketingu każdego dnia próbują  namówić nas na wysłanie SMS-a. Robią to tak podstępnie, że nierzadko udaje się im ten cel osiągnąć. Sposoby, jakich używają, mogą śmieszyć, ale i oburzać.

Akcesoria do brydża

Cel, którym jest rzekoma pomoc służąca wyłudzeniu pieniędzy, powoduje, że ich nachalność nie ma końca. Naciągacze cierpliwie czyhają na naszą chwilę słabości. Postanowiliśmy sami sprawdzić, jak działają takie osoby, które - jak przekazują nam nasi czytelnicy - ciągłym nagabywaniem potrafią wyprowadzić z równowagi.

Wysłaliśmy pustego SMS-a świadczącego o naszej rzekomej pomyłce do wróża Macieja, którego nie należy mylić ze słynnym wróżbitą Maciejem znanym w mediach. Ta osoba, jak się dowiedzieliśmy, podszywa się pod niego, posługując się niemal identycznym nazwiskiem.

Lawinę, jaką spowodowała wysłana przez nas wiadomość, trudno opisać. Zostaliśmy zasypani całą masą SMS-ów, na które oczywiście nie odpisywaliśmy, gdyż naszym celem była jedynie prowokacja. Najpierw tajemniczy wróże zachęcali  nas do odpisania. Po kilku dniach naszego milczenia prośby przemieniły się w błagania. -To ostatnia szansa na to, abyś została uratowana przed grożącą ci katastrofą - przeczytaliśmy w SMS-ie. Po czym przyszedł kolejny: - Słońce, odezwij się, na Boga, tylko ja mogę ci pomóc i uratować przed tragedią, która cię czeka! - pisał dalej rzekomy wróż Maciej.

Kolejny SMS brzmiał już złowieszczo: - Zareaguj, to ostatnie ostrzeżenie, więcej szans nie otrzymasz.  - Po paru tygodniach zaczęto wręcz nam grozić, że jeśli nie odpiszemy, to pożałujemy.

Ciąg dalszy w 7 numerze Korso.

msk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe