Korso - Tygodnik Regionalny | Mielec

Niedziela
Lut 01
    Imieniny obchodzą: Brygida, Bryda, Dobrocha
Rozmiar tekstu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Advertisement
Start arrow TELEGRAM KORSO arrow Szkoły arrow 50 lat tysiąclatki
50 lat tysiąclatki Drukuj Poleć znajomemu
25.10.2012.
Image
Przez trzy dni (10, 11 i 15 października) trwały uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu. 

„Jubileusz jest okazją do przypomnienia wydarzeń, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku, nieraz sprawia, że pewne umykają z pamięci. Należy je wychwycić, odświeżyć i nadać im nowe życie” – te słowa wielokrotnie przewijały się w wypowiedziach uczestników wielkiego święta popularnej mieleckiej „szóstki”.
Budowę szkoły przy ulicy Solskiego w ramach akcji „Tysiąc szkół na tysiąclecie kraju” zapoczątkowano w roku 1960, a oddanie do użytku nastąpiło we wrześniu 1962 roku.  Od 1974 roku placówka ta była szkołą sportową, ściśle współpracującą z Fabrycznym Klubem Sportowym Stal Mielec. Jej wychowankowie odnosili wielkie sukcesy sportowe i nie tylko.  
Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji byłych i obecnych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Następnie zaproszeni goście udali się do budynku SP 6, gdzie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej i portretów patronów szkoły, wspaniałych polskich lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury.
Wstęgę przecięli w imieniu władz miasta obecny na uroczystości wiceprezydent Bogdan Bieniek i dyrektor do spraw edukacji Arkadiusz Gałkowski oraz dyrekcja szkoły. Po krótkiej akademii poświęconej patronom szkoły goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej historii placówki, wystawy twórczości i osiągnięć sportowych uczniów. Zaproszeni goście otrzymali monografię szkoły oraz wydanie specjalne szkolnego pisemka „Kleksik”.
W drugi dzień obchodów jubileuszu na scenie Samorządowego Centrum Kultury podczas specjalnej akademii  wystąpili uczniowie szkoły. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z dziejów „pięćdziesięciolatki”, prezentując jednocześnie jej współczesne oblicze i liczne osiągnięcia.
W części oficjalnej głos zabrali dyrektor SP6 Grzegorz Tychanowicz i prezydent miasta Janusz Chodorowski.  - Dziś się okazało, że jako pracownik WSK PZL Mielec miałem swój wkład w budowę szkoły, ponieważ to zakład sprawował patronat nad budową i funkcjonowaniem placówki. Potem jako rodzic także miałem kontakt z tą placówką. Teraz mam okazję sprawować nad nią nadzór, więc mogę powiedzieć, że jestem bardzo silnie związany z „szóstką" - powiedział prezydent Janusz Chodorowski, który życzenia i gratulacje złożył byłym i obecnym uczniom oraz nauczycielom. Dodał, że mimo iż wiele osób wspomina przede wszystkim sportowe sukcesy jubilatki, to należy pamiętać, że uczniowie SP6 uzyskują także świetne wyniki dydaktyczne.
Na scenę zaproszono wszystkich byłych dyrektorów, którym zostały wręczone pamiątkowe medale i monografie szkoły. Nie wszyscy mogli być obecni, np. w imieniu Urszuli Skowrońskiej wyróżnienie odbierał jej mąż, który odczytał list przygotowany na tę okazję.
- Szkoła to nie tylko mury. Jej dusza zawsze byli, są i będą ludzie; dyrektor i wszyscy pracownicy dydaktyczni i administracyjni. Wam, droga młodzieży, życzę, byście budując swoją przyszłość, nie zapomnieli po drodze o budowaniu prestiżu szkoły, która daje wam dobry start do dojrzałego życia i samodzielności - napisała w liście Urszula Skowrońska.
Gościnnie, z udziałem absolwentów SP-6, wystąpił zespół Hortus Musicus pod kierunkiem Tomasza Nowakowskiego oraz tancerze ze szkoły tańca Gala, prowadzeni przez Mariusza Sosińskiego.
Podczas uroczystej gali prezydent Mielca Janusz Chodorowski wręczył zasłużonym nauczycielom Nagrody Prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 15 października program artystyczny przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły.  

et


Odsłon: 1829

  Komentuj

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, które mogą zablokować witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczeń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłać zawartości prawdopodobnie wpisałeś zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Popularne

Ostatnio komentowane

Karta nic niewarta?
dokladnie tak!!!! wole kilka miejsc postojowy...
Więcej...

Pacjenci będą czekać na rehabi...
po co płacimy te składki na niby leczenie j...
Więcej...

Jak wyszliśmyna solidarności ś...
Chciałbym zauważyć, że posegregowane śmieci z...
Więcej...

Zanieczyszczają zgodnie z praw...
To co zrobiono z moim rodzinnym miastem jest ...
Więcej...

Powietrze na cenzurowanym
Mieszkam od 3 lat ok. 6km. od tej przeklętej ...
Więcej...

Ekolodzy wstrzymali wycinkę dr...
Ekolodzy lepiej wezcie się za walke z truciec...
Więcej...

TELEGRAM KORSO

Prezydent zaprasza na spotkania
Daniel Kozdęba, prezydent Mielca zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkania. Będzie okazja do przekazania swoich uwag i propozycji na temat funkcjonowania miasta. – Gorąco zapraszam na pięć spotkań, podczas których będziemy mieli okazje nie tylko jeszcze lepiej się poznać, ale także porozmawiać o zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych problemach i propozycjach – mówi. więcej

 Ważny certyfikat dla lotniska
Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat dla mieleckiego lotniska. Jest dokument, który potwierdza, że lotnisko w naszym mieście spełnia wymogi stawiane mu przez przepisy ULC.więcej

Kozdęba prezydentem Mielca
Daniel Kozdęba z Razem dla Ziemi Mieleckiej jest nowym prezydentem Mielca. PKW podała oficjalne wyniki wyborów. Kozdęba zdobył 9568 głosów co stanowi ponad 61%. Janusz Chodorowski 6068 głosów – ponad 38%. To wysoka wygrana. więcej

Koalicja "Nasz PiS" dzieli stanowiska  
Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Powiat będą, już oficjalnie, tworzyć koalicję w Radzie Powiatu w kadencji 2014 – 2018.więcej

Józef Piątek wygrywa z Kazimierzem Gackiem
Wyjaśnienie. W poniedziałek 17 listopada Sąd Apelacyjny w Rzeszowie rozpatrywał sprawę z wniosku Kazimierza Gacka przeciwko Józefowi Piątkowy.więcej