Początek meczu przebiegał spokojnie, gdzie obie drużyny badające teren unikały podejmowania większego ryzyka. W 5. minucie piłka znalazła się w bramce Mateusza Kochalskiego, niemniej sędzia Krzysztof Jakubik orzekł, że był spalony. Spotkanie było wyrównane. Po prawej stronie boiska dobrze współpracowali Domański i Gertenstein, przy czym ten ostatni regularnie nękał bramkarza przyjezdnych wrzutkami w pole karne.

W 18. minucie żółtą kartkę obejrzał Aleks Petkov ze Śląska Wrocław. W 35. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Kacpra Trelowskiego. Petr Schwarz zagrał ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny wykonywał Piotr Wlazło, jednak młody bramkarz Śląska obronił strzał. Stali wreszcie udało się strzelić bramkę. W 45. minucie Koki Hinokio uderzył z dystansu po ziemi, a Kacper Trelowski nie zdołał zatrzymać piłki. Stal Mielec schodziła na przerwę przy wyniku 1:0.

Gol strzelony przed przerwą "dodał skrzydeł" naszym zawodnikom. W drugiej połowie wybiegli na boisko z jeszcze większym zapałem i szybko zaczęli strzelać gole. W 53. minucie prowadzenie podwyższył Koki Hinokio, który zdobył drugiego gola w tym meczu. Zaledwie 2 minuty później, Michał Trąbka wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3:0. Śląsk całkowicie stracił inicjatywę. W dalszej fazie meczu nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Kochalskiego, natomiast Stal mądrze kontrolowała przebieg gry. W doliczonym czasie żółtą kartkę otrzymał kapitan Stali Mielec Krystian Getinger. W 92. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Śląska za zagranie ręką Pajnowskiego. Do piłki podszedł Exposito, który pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Niemniej jednak, do końcowego gwizdka wynik się nie zmienił, a Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy.