Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Początek meczu był spokojny. Obie drużyny badały teren, unikając większego ryzyka. W piątej minucie piłka znalazła się w bramce Mateusza Kochalskiego, jednak sędzia Krzysztof Jakubik uznał, że był spalony. Spotkanie było wyrównane. Po prawej stronie dobrze współpracowali Domański i Gertenstein, którzy regularnie nękali bramkarza przyjezdnych wrzutkami w pole karne.

W osiemnastej minucie żółtą kartkę otrzymał Aleks Petkov ze Śląska Wrocław. Pod bramką Kacpra Trelowskiego zrobiło się gorąco w 35. minucie. Petr Schwarz dotknął piłki ręką w polu karnym, co zaowocowało przyznaniem rzutu karnego dla Stali Mielec. Piotr Wlazło wykonał jedenastkę, ale młody bramkarz Śląska zdołał obronić strzał. W końcu Stali udało się zdobyć bramkę. W 45. minucie Koki Hinokio uderzył z dystansu po ziemi, a Kacper Trelowski nie zdołał obronić jego strzału. Na przerwę Stal Mielec schodziła z jednobramkową przewagą.

Gol przed przerwą "uskrzydlił" naszych zawodników. W drugiej połowie wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani i szybko zaczęli punktować przyjezdnych z Wrocławia. W 53. minucie prowadzenie podwyższył Koki Hinokio, dla którego było to już drugie trafienie tego dnia. Dwie minuty później Michał Trąbka trafił na 3:0. Śląsk całkowicie stracił inicjatywę. W dalszej części meczu nie tworzyli większego zagrożenia pod bramką Kochalskiego, podczas gdy Stal mądrze kontrolowała przebieg spotkania. W doliczonym czasie żółtą kartkę otrzymał kapitan Stali Mielec Krystian Getinger. W 92. minucie sędzia wskazał na rzut karny dla Śląska za zagranie ręką Pajnowskiego. Exposito podeszł do piłki i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Niemniej jednak do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy.